Jak skrócić zasłonę taśmą?

Zapoznaj się z poniższymi instrukcjami

1. Powieś zasłonę na swoim oknie, przymierz na jaką wysokość chcesz ją skrócić (1a) i zaznacz to miejsce np. szpilką, spinaczem biurowym lub spinaczem do prania (1b). Będzie Ci łatwiej jeśli zaznaczysz tę wysokość z obu stron zasłony.

 

2. Ściągnij zasłonę z okna i ułóż na desce do prasowania. Zaprasuj zaznaczony przez spinacz/szpilkę poziom skrócenia.

3. Przyłóż taśmę po wewnętrznej stronie zasłony na dolnej listwie. Ułóż taśmę papierem do góry i zaprasuj papier żelazkiem używając dużej ilości pary.

 

4. Po dokładnym przyprasowaniu taśmy, odklej papier (4a) i złóż dolną część zasłony zgodnie z wcześniej zaprasowanym zagięciem (4b). Zaprasuj dokładnie miejsce klejenia taśmy (4c). Użyj dużej ilości pary. Pozostaw do ostygnięcia.

5. Ciesz się zasłoną dopasowaną do wnętrza!

1. Powieś zasłonę na swoim oknie, przymierz na jaką wysokość chcesz ją skrócić (1a) i zaznacz to miejsce np. szpilką, spinaczem biurowym lub spinaczem do prania (1b). Będzie Ci łatwiej jeśli zaznaczysz tę wysokość z obu stron zasłony.

 

2. Ściągnij zasłonę z okna i ułóż na desce do prasowania (2a). Zaprasuj zaznaczony przez spinacz/szpilkę poziom skrócenia Z1 (2b).

3. Odmierz dwukrotność wysokości taśmy (6 cm) od zagięcia Z1 w górę.

 

4. Zaprasuj odmierzony wcześniej 6 centymetrowy kawałek Z2 (4a). Po rozłożeniu zasłony, będziesz mieć dwa zaprasowane zagięcia Z1 i Z2 (4b).

5. Odetnij dolną część zasłony, po wcześniej zaprasowanym zgięciu Z2.

6. Złóż na pół – 3cm – pozostały odcinek i zaprasuj Z3 (6a). Po rozłożeniu zasłony, będziesz mieć dwa zaprasowane zagięcia Z1 i Z3 (6b).

7. Złóż zasłonę w miejscu najniższego zagięcia – Z3. Przyłóż taśmę na zagiętej części, czyli na dolnej listwie, którą stworzyłaś/eś (7a). Ułóż taśmę papierem do góry i zaprasuj papier żelazkiem używając dużej ilości pary (7b).

 

8. Po dokładnym przyprasowaniu taśmy, odklej papier (8a) i złóż dolną część zasłony zgodnie z pierwszym zaprasowanym zagięciem – Z1 (8b).

9. Zaprasuj dokładnie miejsce klejenia taśmy (9a). Użyj dużej ilości pary. Pozostaw do ostygnięcia. Ciesz się zasłoną dopasowaną do wnętrza (9b)!